Czy będę odczuwać ból po operacji?


W przypadku operacji piersi, zazwyczaj są to zabiegi bezbolesne. Pacjentce, która przeszła operację powiększania piersi, może towarzyszyć nieprzyjemne, aczkolwiek niezbyt uciążliwe uczucie zakwasów mięśniowych, podobne do uczucia, jakie występuje po treningu siłowym. Dzieje się tak, ponieważ implanty są umieszczane tuż pod mięśniem piersiowym. Zalecanym jest w tym przypadku stosowanie dostępnych w aptekach leków przeciwbólowych, typu paracetamol 1000mg, dziennie w czterech identycznych dawkach. Z doświadczenia mogę powiedzieć, że przyjmowanie leków przeciwbólowych zwykle nie trwa dłużej niż 7 dni.

Po operacjach brzucha, nosa czy powiek pacjent odczuje dyskomfort, który potrwa kilka dni. W tym przypadku także warto zaopatrzyć się w leki przeciwbólowe.

Inne rozwiązanie łagodzące ból to ubieranie biustonosza uciskowego. Biustonosz powinno nosić się nieustannie przez początkowe 3 tygodnie. Po tym czasie można zrezygnować z zakładania go na noc, i ubierać go tylko w ciągu dnia.

Noszenie odzieży uciskowej jest polecane po operacjach naciągnięcia skóry brzucha, przez około 3 - 6 tygodni. Powinno to zmniejszyć odczuwany dyskomfort.
foto główne czy będę odczuwać ból po operacji?
Zobacz także inne wpisy na blogu